שחלות פוליצסטיות 2017-03-21T11:18:29+02:00

שחלות פוליצסטיות | PCOS

מה הן השחלות הפוליציסטיות-PCOS?

תסמונת המאופיינת ע"י מספר סימפטומים, שלא תמיד מתרחשים כולם אצל כל בעלות התסמונת. השחלות מקבלות גירוי לייצור עודף של הורמוני מין זכריים (אנדרוגניים)–גירוי יתר על ידי LH–המביא לייצור אנדרוגנים –אין סביבה אסטרוגנית , (אנדרוגנים מביאים לאי התפתחות של זקיק דומיננטי ואטרזיה של הזקיקים)–וזה גורם לתסמיני עודף אנדרוגן–ריבוי זקיקים לא בשלים. מחקרים אחרונים מצביעים על כך שתנגודת לאינסולין היא הסיבה המובילה להופעת התסמונת  .

מה הם התסמינים של שחלות פוליציסטיות- PCOS?

חסר ביוץ או מיעוט ביוצים, (ביוץ המתרחש בתדירות של פחות מפעם בשלושים וחמישה יום)  והיפראנדרוגניזם  – כאשר הסימנים הקליניים  כוללים :שעור יתר, אקנה,התקרחות (עם תבנית גברית) ,וויריליזציה משמעותית – מאפיינים ביוכימיים כוללים רמות מוגברות של טסטוסטרון ואנדרוסטנדיון ,ואינדקס אנדרוגני מוגבר (free androgen index ).שחלות פוליציסטיות  מוגדרות כשחלות שבהן ישנה המצאות של 12 או יותר זקיקים בגודל 2-9 ממ 'באחת מהשחלות ו/או נפח שחלה מוגבר ( (>10) 

 

כיצד  שיטת דרך אגן תעזור לך להתמודד עם הכאב שלך?

♥טיפול טבעי לאיזון הורמוני שיעילותו מוכחת במחקרים קלינים  ♥התרגול יותאם למצבך האישי והמשתנה בכל יום בחודש סביב המחזוריות ♥ גופך יפנים סדר ודפוסים חדשים להתמודדות עם הבעיה שלך♥ התנוחות המשקמות כוללות מנחים שונים של האגן וישפיעו על האיזןן ההורמונלי שלך  ועל סדירות המחזור שלך♥ הקשב לגוף וההפנמה הגופנית יעזרו לך להקל על המתח ויתמכו בגוף לחזור לאיזון.

♥ תתרגלי להרגיש טוב.

גם תנוחה אחת ביום תעשה את ההבדל

אם את אובחנת כסובלת משחלות פוליציסטיות – אני יכולה לעזור לך, דברי איתי .  050-2518779