וולוודיניה(כאב בפות) יוגה טיפולית נשית – טיפול טבעי בשיטת דרך אגן עם עינת מלכה 2018-05-04T20:38:09+03:00

וולוודיניה – כאב בפות

יוגה טיפולית(תרפיה)נשית|טיפול טבעי בשיטת דרך אגן

בירושלים-תל-אביב צפון-ר"ג-בני ברק-גבעתיים

מה היא וולוודיניה?

וולוודיניה – וולוו- כאב, דיניה – פות – היא תסמונת כאב כרוני באזור איבר המין הנשי, כשלא זוהה ממצא מסוים הגורם לכאב. יוגה תרפיה נשית ושיטת דרך אגן רואה בתסמונת סימפטום ולא מחלה אחת .3-15%  מהנשים סובלות מוולוודיניה-כאב כרוני בפות כאשר הכאב יכול להיות מפושט או ממוקד. מרבית הנשים מתארות את הכאב כבלתי ניתן לתאור. וחלק מהרופאים יגידו שהכאב ללא מקור, היתכן?

תסמינים אפשרייםתחושה לא נעימה,לא תקינה וממושכת של שריפה ,צריבה ,עקצוץ גירוי ,גרד, אי נוחות המחמירה בכל סוג של מגע, יחסי מין ,ביגוד הדוק ,ישיבה ,הליכה. כאב  שנוצר כתגובה לגירוי שאינו כואב בד"כ, כאב ספונטני ללא כל גירוי כשתחושת הכאב נותרת זמן רב לאחר שהגירוי נעלם . הכאב יכול להיות מפושט או ממוקד, מרבית הנשים מתארות את הכאב כבלתי ניתן לתאור

הסיבות לוולודיניה?

 הרפואה המודרנית איננה יודעת לבודד התופעה שונה מאחת לשניה. יש המשערים כי הגורמים המעורבים הם זיהומיים ( פטרייתיים או אחרים), הורמונליים, נוירולוגיים, כיווץ יתר ברצפת האגן. בנוסף ידוע כי גורמים גנטיים, ונפשיים מעורבים גם כן- סטראס ולחץ מגביר את תסמיני המחלה.

ישנה תיאוריה כי מדובר ב"קצר במסלול ההולכה העצבית" . ישנה תיאוריה נוספת הסוברת כי וולוודיניה היא חלק מרבוי תסמונות של כאב. תיאוריה שלישית מניחה כי זוהי הפרעה תחושתית. כאמור, וולוודיניה היא סימפטום ומדובר באוסף הפרעות  שונות עם תוצאה זהה ,שהרפואה עדיין לא יודעת  להבדיל בינהן. וקוראת להם בשם "כאב אגן כרוני " קראי כאן עוד..

כיצד  שיטת דרך אגן תעזור לך להתמודד עם הכאב שלך?

שיטה טבעית לטיפול בכאבים נשיים ♥  התרגול מושתת על טכניקות שעובדות על גמישות המוח, ומבוסס על הגישה שכאב כרוני הוא תוצאה של שינוי במערכת העצבים , לפיכך ההתייחסות בתרגול הוא לפיתוח חוש החישה ולהקשבה לגוף באופן שנוכל לעזור למוח לתקן את מערכת הקשרים בגוף♥  אצלנו הנשים, הכאב וסף הרגישות משתנים בימים השונים על פני המחזורים , בווסת , בביוץ ישנם ימים בהם הכאב מוגבר ובהם הכאב אחר ♥ גופך יפנים סדר ודפוסים חדשים להתמודדות עם הכאב שלך ♥ התנוחות המשקמות כוללות מנחים שונים של האגן וישפיעו על האיזןן ההורמונלי שלך, יאפשרו לך להרפות ♥ הכאב יופחת ואף סף הכאב ישתנה ♥ אבחון וטיפול דרך רקמת חיבור♥  דרך הנשימה נכונה ועם סרעפת רצפת האגן  , אתחול של המערכת הסימפטטית ניתן להרגיע את הכאב, תלמדי למצוא את הנינוחות ולתת למוח לתרגם את הכאב ולהתחיל לחבר את ה"נתק שנוצר.♥ היות ומדובר באוסף הפרעות באמצעות הטיפול נברר יחד עם תמיכה וליווי לברר את מקור הכאב ולהתמודד איתו אחרת♥ מודעות להרפיית רצפת האגן .

 

♥ תתרגלי להרגיש טוב.

גם תנוחה אחת ביום תעשה את ההבדל

תנוחת יוגה טיפולית מומלצת להקלה על כאב בפות.

טיפול קונבנציונלי? טיפול תרופתי-מעכב הולכה עצבית תרופות נוגדות דכאון-אמיטרפטילין ,סימבלטה–תרופות נוגדות פרכוס-ליריקה ,טיפול מיופציאלי\פיזיותרפיה,טכניקות ניתוחיות במקרה של עצבים כלואים.

 

 

אם את  סובלת מכאב בפות – אני יכולה לעזור לך, דברי איתי

050-2518779