יוגה טיפולית בכאב כרוני -נשים מספרות איך זה מרגיש… 2018-05-06T21:03:36+03:00

יוגה טיפולית נשית
טיפול טבעי בכאב נשי - עם עינת מלכה
בירושלים - גבעתיים - ת"א - ר"ג

מי זאת עינת מלכה?

יותר קל להפנות אתכן לקרוא מה נשים מספרות עלי ובכל זאת, אני אישה אם ורעייה, המסע של חיי הוביל אותי להעביר הלאה את כל מה שלמדתי ממורי. כשגופי הוא הראשון ללמדני, למדתי שהוא בעיקר זקוק שיקשיבו לו.
אני מתרגלת יוגה כבר מעל 15 שנים, התרגול היה שם בשבילי ועודנו, מציל חיים ממש!!!
אני מלמדת כבר מעל עשור, נשים רבות, שנחשפו ליוגה הנשית הטיפולית .

נשים מספרות איך זה מרגיש.....

"הייתי עם כאבים כרוניים ועינת חשפה אותי לעולם חדש. לשיח אחר של גוף-נפש. לשפה של היוגה תרפיה והחיבור הנשי. דרך תרגול שבועי עם עינת, למידת מושגים חדשים עמה והקשבה עצמית, התחלתי לראות שיפור והקלה בכאב. אחרי כל כך הרבה תסכול שחוויתי, התוודעתי לעולם אחר, לאופן טיפול שונה ובעיקר לסוג תרגול שלא הכרתי בעבר. ממליצה בחום לכל אחת להיחשף לעולם המדהים של היוגה הנשית והטיפולית. ומעבר לכך, עינת היא מטפלת מקצועית, רגישה, מדוייקת ומדהימה. זו הייתה זכות עבורי להכיר אותה ולהיות מטופלת שלה."

ליליה

"הופניתי לעינת דרך הדסה הר הצופים ואחרי שנים של כאב כרוני הגעתי לחוף מבטחים.
עינת הנפלאה דייקה כל כך את הטיפול וההתייחסות לבעיה שלי.
פשוט קיבלתי את החופש שלי ואת איכות חיי מחדש ובכל מובן ויותר ממה שהיה קודם.
מרגישה אסירות תודה".

שרית

 

 

הגעתי לעינת לפני כ -3 שנים אחרי 2 ניתוחים בעמוד השדרה לתיקון פריצת דיסק חמורה בגב התחתון עם בלט נוסף בדיסק נוסף, בעקבות תאונת דרכים. הגעתי כאובה מאד, עם פגיעה עצבית ברגל אחת, מרוסקת נפשית, עם עודף משקל קיצוני, עם התחלה של צניחה רקטלית ובעיצומו של משבר אישי. הגעתי לסטודיו ביתי עם אוירה חמה ונעימה. התחברתי מיד לעינת המדהימה, חיבור מיוחד של אשה לאשה, נשמה לנשמה. במקצועיות ובעדינות רבה עינת הובילה אותי למקומות מדהימים.

בפגישות האישיות השבועיות שלנו עינת לימדה אותי כל כך הרבה על החיבור בין גוף ונפש ובעיקר על החיבור והקשר שלי עם עצמי, הגוף שלי, הנשיות שלי והאגן שלי. הכרתי את עולם היוגה הנשית, הוקסמתי והתאהבתי. עברנו יחד תהליך מדהים, של נשימות נכונות בכלל ותוך כדי תנועה בפרט, הקשבה לנשימות ולגוף. באופן קסום הגוף לאט לאט התחיל להגיב, הכאב פחת בהדרגה, הקילוגרמים העודפים התחילו לנשור לאט לאט, התנועות הפכו למודעות יותר והצלחתי בהדרגתיות לבצע תנוחות עם הגוף שהיו בלתי אפשריות קודם לכן. במהלך שנתיים לא ויתרתי על הפגישה השבועית שלנו. אני שמחה לשתף בחוויה המדהימה שלי בהכרות שלי עם עינת המדהימה, שבזכות המקצועיות שלה, ההכוונה והתמיכה, בנתה עבורי תכנית אישית כל כך מדוייקת לי בתוספת של המון המון אהבה ואכפתיות זכיתי לעמוד על הרגליים , תרתי משמע, והתברכתי בחיים חדשים. היום, כל מה שלמדתי בתהליך משמש אותי כל יום ובכל רגע שהגוף מאותת שצריך להקשיב לו ולחזור לאיזון.

נובמבר , 2017

שני

15/6/2015 עינת היקרה, התחלתי לתרגל יוגה כשהייתי בחודש החמישי להריון. לפני שהגעתי חשבתי שאתרגל יוגה רק בזמן ההריון לקראת הלידה אבל מהר מאוד הבנתי שהיוגה היא צורך של הגוף שלי ממש כמו אוכל או שינה וכמובן שחזרתי לתרגל 6 שבועות אחרי הלידה. אני סובלת ממספר פריצות דיסק ועברתי 5 ניתוחים. היוגה וההדרכה הצמודה והמקצועית שלך מקלים עלי מאוד את ההתמודדות עם הכאבים. התרגולים מעניקים לי זמן לעצמי, שלווה וריפוי לגוף. אחרי התרגול אני מרגישה תחושה מיוחדת של רוגע שלא מגיעה באף פעילות אחרת בחיים. את מאוד רגישה. את מצליחה להתאים את השיעור אלינו (למצב הפיזי והנפשי שלנו). את מזהה תמיד איך אני מרגישה, לפעמים בלי שאני צריכה להגיד. לא משנה איך הגעתי לתרגול, עיפה, כאובה, לחוצה, בסוף התרגול אני כבר לא מרגישה ככה. את מצליחה להביא אותי להתבוננות פנימית ולתחושה שהכל מאוזן יותר ובריא. אני יוצאת מהשיעור בתחושה כזו ותמיד מקווה שהיא לא תתפוגג עד שאגיע הביתה 🙂 תודה על כל מה שאת נותנת לי, אוהבת נעמי
נעמי
יומן של התמודדות והבראה מהכאב. אני ביום ה – 16 למחזור וחזרנו מחופשה של שלושה ימים בתל אביב. ביציאה הכאב מעט הציק, אבל ברמה ממש מזערית והיו לי כל הכלים להתמודד איתו. הוא נעלם!!!!! היינו שלושה ימים ביחד. ביחד בכל רמה אפשרית. היינו שלמים בגוף ונפש. היינו זקוקים לזה כל כך. הייתי מופתעת כמו ילדה קטנה ומאושרת מהמתנה הזו של החיים. אין כאב ואין נפיחות והמקום לא דואב ואני חופשייה. במחזורים קודמים אלו היו הימים הכי כואבים ומדכאים וזה פשוט לא היה. אני הולכת עם חיוך מטופש ועם הרגשה של מלאות נפשית. קיבלתי הרבה כח. אם היו רגעים שחששתי שהכאב "מלטף" אותי, נשמתי. נשמתי בעמידה, נשמתי בבתי קפה, נשמתי בנסיעה באוטובוס. נשמתי. מקווה שרק ימשיך. נראה לי שזה תלוי ברגיעה.
תלמידה בעילום שם
30/12/14
01/07/13         המפגש שלי עם היוגה, דרך עינת במודעה ראיתי משהו בקשר לתופעות גיל המעבר, ו - הופ! אמרתי: אולי זה בשבילי?, והגעתי לשיעור. לא הבנתי שום דבר מהשפה ששמעתי שם, קוברה, כלב, חתול, - - - מהם כל אלו? וזה היה תסכול לא קטן. גם הגוף שלי לא שיתף פעולה בהצלחה מרובה עם התרגול, וההרגשה הייתה של אי הלימות ועמה אי נוחות. עם זאת האווירה שהשרתה המורה הייתה נינוחה ומקבלת. נשארתי, והתחלתי לבוא לשיעורים בהתמדה. בכל פעם התפעלתי מכך שבד בבד עם החזרות על תרגילים, שלאט לאט התחלתי להתוודע אליהם ולהצליח בביצועם, לכל שיעור העניקה המורה תבנית חדשה, ואף הוסיפה תרגילים חדשים ומושגים שטרם הכרנו. בקיצור בכל שיעור התחדש תרגיל, או מושג, או הסבר, וזה היה מרתק ומבטיח. כך, דרך אגב, הם פני הדברים עד היום הזה, כארבע שנים לאחר אותה התחלה, ועל כן מובטח לכל תלמידהללמוד עוד ועוד, עד אין סוף, כך ההרגשה. ללמוד על הריכוז הפנימי הנדרש כדי לחוש את הגוף מבפנים, בין השאר כדי להתענג על ה"פראנה", אותה זרימת חיוניות מְחַיָּה, בשעת התרגול, וגם פעמים אחדות במשך היום כולו, כשהגב מתיישר באמצעות ההתארכות שלו, בדרך המיוחדת שעינת מלמדת אותנו להתארך. מה שחשוב עוד לספר הוא שתופעות טורדניות של גיל המעבר, ותופעות מציקות אחרות אצלי, חלפו כלא היו. ועוד: עינת מתבוננת בעיון רב במצבה של כל תלמידה, ולעתים, אם יש צורך בכך, היא מתאימה תרגילים מיוחדים לתלמידה שזקוקה לכך. לסיכום:נוסף על כל אלו מה שמתרחש בתוכי במהלך השיעורים, וגם ביניהם, הוא שמחה על המפגש עם המסרים הרוחניים הנוגעים לחיי הנפש, אותם מסרים שעינת מעבירה בעדינות תוך כדי התרגול של הגוף, ובקשר לתרגול זה. לדוגמה, הצורך "למצוא מרכז" בתוכנו, או הקריאה ה"יוגית" למתאמן לחיות את החיבור הפנימי של כל חלקי הגוף זה לזה, ועמם גם את כל ההוויה של האדם, ואת החיבור שלו אל זולתו ואל העולם והחיים.
לאה אהרון
מזכירה
יולי 2014 התחלתי לתרגל יוגה לפני חצי שנה. הגעתי אחרי סדרת טיפולי פיזיותרפיה בעקבות כאבי גב ואחרי שניסיתי לתרגל ולהתחבר לפילאטיס. בנקודת הזמן הזו הרגשתי שאני חייבת להפעיל את שרירי הגוף באופן קבוע, אך לא פחות חשוב- ללמוד להרפות אותם. הרגשתי שאני חייבת לתת לעצמי זמן ומקום... להתחבר לגוף ולנפש שלי... מיד לאחר שהתחלתי הבנתיי שזה המענה הנכון עבורי- המודעות וההקשבה שלי לעצמי עלתה, למדתי לנשום נכון, דבר שמרגיע מאוד במצבי לחץ ועומס, ובנוסף הכאבים פחתו משמעותית.. זו אנרגיה אחרת! כל האווירה בסטודיו אחרת- השקט, היחס, ההדרכה... במילה אחת כיף- תעניקי לעצמךך את המתנה הזו! מגיע לך!
לידור
יועצת חינוכית
מכתב מפי גבר על חווית היוגה אצל עינת הגעתי ליוגה תרפיה בעקבות בעיות וכאבים של פריצת דיסק בגב תחתון. המפגש עם היוגה קסם לי מהרגע הראשון. ראשית, עינת, מורה עם ניסיון רב שמשרה אווירה נעימה ורגועה ונותנת מעצמה ומניסיונה מעבר למצופה. מפגש זה גרם לי לרצות עוד ועוד. בנוסף לכל זה, המפגש עם היוגה יצר אצלי את ההבנה ומודעות לצורך באתנחתא קלה משגרת השבוע הדוחק והלחוץ ונתן לי כוחות ואורח רוח להתמודד עם הכאבים.
עילום שם
עובד סוציאלי
עינת, אחרי תקופה ארוכה ומשמעותית יחד רציתי להודות לך על המקום שאליו הגעתי, בזכותך. לפני כשנתיים הגעתי לתרגל אצלך בסטודיו. אני סובלת משחלות פוליציסטיות ואז לא הייתה לי וסת בכלל. לימדת אותי בעזרת התרגול והנשימה להתבונן, להקשיב ולהעמיק. הרגשתי שההדרכה שלך מאד מדויקת ונכונה. האמנת כל הזמן בשינוי שקורה. ובאמת, בזכות ההקשבה וההתבוננות הצלחתי לזהות ביוץ ולקבל וסת. השינוי שעברתי התרחש במקביל גם בפן הרגשי. בתרגולי יוגה תרפיה למדתי כלים שאני שמחה להשתמש בהם ביומיום - להקשיב לגוף שלי ולהתחבר למסרים שהוא משדר כל הזמן, ובמיוחד למולהה בנדה. הראית לי עולם שבטוח אמשיך להעמיק בו בהמשך. תודה רבה על האמונה, הסבלנות, החיזוק והאהבה שהענקת לי! אוהבת,  שלומית.
שלומית
סטודנטית

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בליא, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.