אוסטאופורוזיס 2017-04-19T17:01:30+00:00

אוסטיאופורוזיס

מה הוא אוסטאופורוזיס ?

זוהי ירידה במסת העצם הרס של המבנה המיקרוסקופי ושבירות של העצמות. כאשר, יש ירידה בחוזק העצמות ועליה בסיכון לשברים. מהלידה ולאורך שנות הילדות והבגרות של האישה ,נצברת מסת עצם ומגיעה לערכה המרבי בסביבות גיל  27-28. הירידה במסת העצם מתחילה כבר בגיל המעבר ,והיא מואצת בשנה לפני המנופאוזה ועד שנתיים אחרי  הפסקתה המוחלטת של הוסת.

זוהי הפרעה בהיבט ההורמונאלי והיא תלויית אסטרוגן לנוכחות אסטרוגן בגוף השפעה על מסת העצם ותפקיד מרכזי בשמירה של העצם במשך כל החיים. מאזן התהליך של הרס ובניה הוא לכוון בנייה כל עוד הורמוני המין קיימים בכמות שלפני הפסקת הווסת, עם הירידה ברמתם בכניסה לגיל מעבר יש שינוי מגמה והאצת תהליך הרס העצם על חשבון הבנייה קרוב למנופאוזה נפגעת בעיקר העצם הספוגית.

מה הם התסמינים וההשלכות של אוסטיאופורוזיס?
כאשר מתרחש שבר, שברים בחוליות, כאן מתחילה הבעייה האמיתית, האיחוי.
שברים בחוליות הם השכיחים ביותר, רובם ללא תסמינים  ומתגלים במקרה בצילום, שברים בירכיים-יקרו ב-15%מהנשים, שברים בראש הפמור ,שברים בשורש כף היד, שברים יכולים להתרחש גם  בזרוע ,צלעות ואגן, המאפיין הוא שהם קורים בטראומה קלה כמו החלקה. 
 
 כיצד  שיטת דרך אגן תעזור לך להתמודד עם הכאב שלךאיך אני יכולה לעזור?

♥ התרגול יותאם למצבך האישי והמשתנה ♥ חיזוק מסת שריר והגנה על המפרקים המועדים חשובה ביותר♥ עבודה על איזון , מרכז, שמירה על שיווי משקל למניעת נפילות ♥ עבודה עדינה ורכה יחד עם בניית חוסן גופני ותיעול האיזון ההורמונלי במצבך המשתנה♥ למידה של תנועה מודעת עם שרירים ונשימה תעזור לך לשמר את מנגנון הבנייה ולשמור על איזון מירבי♥שמירה על גמישות 

♥ תתרגלי להרגיש טוב.

גם תנוחה אחת ביום תעשה את ההבדל

תנוחת יוגה טיפולית מומלצת לאוסטאופורוזיס

 

איך מאבחנים אוסטיאופרוזיס?

הדרך השכיחה לאבחן היא על ידי בדיקת צפיפות
עצמות האבחון נעשה ביחס לאישה צעירה.
 
המלצות למניעת אוסטאופורוזיס בנוסף לתרגול יוגה מותאם: המנעות מעישון ושתיית אלכוהול, צריכת סידן -הצריכה בתקופה זו של חיי האישה צריכה לעמוד על כ-1,500-1,000מ"ג סידן ליום .לא ניתן להשיג רמה זו במזון רגיל ולכן ,בנוסף להקפדה על צריכת סידן במזון ,יש ליטול תוספת סידן בכדורים במינון של לא  פחות מ-500מ"ג סידן + וויטמין די או חשיפה לשמש.
 
 

אם את אובחנת כסובלת מאוסטאופרוזיס – אני יכולה לעזור לך, דברי איתי .  050-2518779