אל וסת 2017-03-24T13:07:54+03:00

אל – וסת | אמנוראיה

מה הוא אל וסת (אמנוראיה)?

מחזור נשי ממוצע אורך 28 ימים,  אך ישנן כאלה שאצלן אורך המחזור בין 24- 35 יום. וסת מתחילה כאשר רירית הרחם נושרת מהרחם,  כאשר הביצית לא הופרתה. יישנם נשים שיסבלו מאל וסת או מווסת לא סדירה.

אל- וסת שהיא גם האמנוראיה ראשונית היא מצב שבו כלל לא התחילה בגיל התבגרות.  אמנוראה שניונית היא העדר וסתות למשך 6 חודשים בנשים שקודם היתה להן וסת . הסיבות הרגילות הן הריון ,הנקה, מנופאוזה או גיל התבגרות שטרם התחיל .

מה הן סיבות נוספות אפשריות להעדר וסת?

  • אמנוראה   שמקורה בהפרעות היפותלמיות -גידולים שפירים וממאירים ,הקרנה ,מחלות סיסטמיות, אנורקסיה, ספורטאיות , מצבי סטרס , מחלת צליאק , צריכת שומנים נמוכה.
  • הפרעות בהיפופיזה – שיבוש בפעילות בלוטת התריס ,יצור מוגבר של פרולקטין, גידול סרטני – מפריש פרולקטין או הפרעה לגונדוטרופינים, תסמונת שיהאן ,הקרנה ,זיהום, תסמונת השחלות הפוליצסטיות, הפרעות בשחלה- מנופאוזה ,מנופאוזה מוקדמת ,
  • הפרעות ברחם – פגיעה בתפקוד הורמונלי תקין ,העדר רירית רחם תגובתית :כריתת רחם ללא  שחלות ,אבלציה של רירית הרחם ,שימוש במירנה ,הדבקויות בחלל  הרחם.

כיצד  שיטת דרך אגן תעזור לך להתמודד עם הכאב שלךאיך אני יכולה לעזור?

♥  שיטה לטיפול טבעי בבעיות של אי איזון הורמונלי עם תוצאות מוכחות ♥ התרגול יותאם למצבך האישי , אם אין וסת בכלל או אם הווסת לא סדירה בכל יום בחודש סביב המחזוריות . ♥ גופך יפנים סדר ודפוסים חדשים להתמודדות עם הבעייה שלך ♥ התנוחות המשקמות כוללות מנחים שונים של האגן בעיקר בתנוחות הפוכות וישפיעו על האיזןן ההורמונלי, וישפיעו על הזרמת הדם ♥ תעזרי לגופך, להשיב סדירות ואיזון למחזוריות , לחזק את מערכת הדם וקשר מוח אגן ♥ הרפיית מתח ונשימה מודעת תעזור להפנמה הגופנית ותעזור לגוף להיזכר.

 

 

♥ תתרגלי להרגיש טוב.

גם תנוחה אחת ביום תעשה את ההבדל

תנוחת יוגה טיפולית מומלצת

לאל  – וסת

מה הן סיבות אפשריות לווסת לא סדירה?

לעתים ישנה הווסת, אך הופעתו אינה סדירה. מה יכולים להיות הגורמים לכך? עודף אסטרוגן במצבים של העדר ביוץ : נוצרים הורמוני שחלה ,אך לא באופן מחזורי ,רמות אסטרוגן  גבוהות ,ללא פרוגסטרון, פרוליפרציה ממושכת של רירית הרחם. כאשר,הרירית גדלה מעבר ליכולת כלי הדם לספק לה דם ,נוצר נמק נקודתי ,והרירית מתחילה  לנשור באופן לא מסונכרן ,הדימום אינו סדיר ,ממושך וכבד. בנשים עם "אוליגומנוראה "יהיו דימומים שהם וסת אמיתית ודימומים בשל עיבוי יתר של  הרירית. שכיח בנערות ובתקופת פרי-מנופאוזה ,בנשים עם PCO שהוא חוסר אסטרוגן-, רירית אטרופית (מנופאוזה) , זרימה מועטת של דם לאיזור.

 

 

אם את סובלת מאל – וסת , אני ויוגה תרפיה לנשים יכולות לעזור לך, דברי איתי . 050-2518779