כאבים בזמן קיום יחסי מין 2018-01-30T18:08:10+02:00

כאבים בקיום יחסי מין ( דיספראוניה)

יוגה טיפולית(תרפיה)נשית| דרך אגן

בירושלים-תל-אביב צפון-ר"ג-בני ברק-גבעתיים

דיספראוניה( Dyspareunia)" פירושה:  "כאבים ביחסי מין" המתארת באופן כללי את כל גורמים לכאבים ביחסי מין כאבים ביחסי מין.

הגורמים האפשריים לכאבים בעת קיום יחסי מין: רקמות פגועות\פצועות, מומים אנטומיים, גידול, הפרעה באיברים סמוכים-כיס שתן ,רחם ,מעי, הדבקויות באגן, רקמת צלקת, וסטיבולודיניה, וגיניזמוס.

וגיניסימוס – (Vaginismus) :כאב בעת חדירה  או חדירה בלתי אפשרית הנובעת מכווץ יתר, לא רצוני של שרירי רצפת האגן. שכיחות 5-17% ספקטרום רחב של נשים גורמים נלווים: כווץ יתר  של שרירי רצפת האגן כגורם מבודד,כווץ יתר תגובתי לכאב ממקור אחר כגון וסטיבולידיניה או הפרעת חרדה והפרעות רגשיות כמו :חרדה ודחיה מקיום יחסים. 

וסטיבולידניה (Vestibulodynia) : חדירה כואבת הנובעת מרגישות של רקמת מבוא העריה (וסטיביול). וסטיבולידיניה במגע: הינה תת קבוצה מסויימת של וולוודיניה(כאב בפות ) קראי כאן! שבה יש כאב המוגבל למבוא העריה בעת מגע. הסיבות האפשריות הם : ריבוי תאי עצב, שימוש בגלולות דלקות חוזרות או אלרגיה, גנטיקה.

 

כיצד  שיטת דרך אגן תעזור לך להתמודד עם הכאב שלךאיך אני יכולה לעזור?

♥ תרגול היוגה תרפיה לנשים מציע טיפול טבעי , ללא התערבות חיצונית (כגון "מרחיבים") ♥לימוד אנטומיה בסיסית והפנמה גופנית של האיזור , הפנמת תנועה מודעת בתרגול שיותאם למצבך האישי והמשתנה בכל יום בחודש סביב המחזוריות ♥ קשב לימים השונים בחודש על פני המחזוריות וההורמונים השונים בהם הכאב משתנה ♥גופך יפנים סדר ודפוסים חדשים להרפייה  להתמודדות עם הכאב שלך♥ התנוחות המשקמות כוללות מנחים שונים של האגן וישפיעו על האיזון ההורמונלי שלך ועל הפחתה משמעותית בכאב ♥שימוש בטכניקות נשימה להפחת הכאב ,עבודה נכונה עם רצפת האגן  לשמירה על טונוס שריר בסיסי♥תעזרי לגופך להקל על מתח וחרדה ולהרפות ולא רק בשלב הכאב,  וכך תמנעי החמרה והצטרפות של כאבים אחרים או מצב של כאב כרוני 

 

♥ תתרגלי להרגיש טוב.

גם תנוחה אחת ביום תעשה את ההבדל

תנוחת יוגה טיפולית מומלצת 

הטיפול הקונבנציואלי המוצע:משחות,חומרי הרדמה ,אסטרוגן ,סטרואידים,תרופות נוגדות דכאון ,נוגדות פרכוס, פיזיותרפיה של רצפת האגן וניתוח-וסטיבולקטומי, טיפול רגשי ,זוגי ,מיני..

 

 

אם סובלת מכאבי בקיום יחסים, אני יכולה לעזור לך, דברי איתי

  050-2518779